Paskambinkite mums:
+370 614 04451

Poilsis Nidoje

Jaukus poilsis Nidoje viešbutyje Hotel „Jelita“ – geriausias  pasiūlymas Jūsų vasaros atostogoms. Lankytinos vietos Nidoje, kurias rekomenduojame aplankyti poilsio metu:

Kuršių Nerija

„Kuršių nerija yra tokia savita, kad ją būtina pamatyti, kaip Italiją arba Ispaniją, jeigu sielai norima suteikti nuostabių vaizdų.“

Neringa- Nida. Photo Algimantas Kalvaitis2

Kuršių nerija — smėlio pusiasalis, skiriantis Kuršių marias nuo Baltijos jūros.

Neringos legenda byloja, kad senų senovėje salos valdovas Karvaitis turėjo milžinę dukrą Neringą. Ji daug gero žmonėms darydavusi. Audros metu ji įbridusi į jūrą gelbėdavo žvejų laivus, už inkarų plukdė juos į krantą, girių tankmėje pasiklydusiam kelią parodydavusi. Kartą ant žmonių užsirūstino dievaitis Bangpūtys. Jūroje siautė audros, kilo milžiniškos bangos. Neringa ėmė gelbėti žvejus. Prisisėmusi į prijuostę smėlio bėrė jį į jūrą. Kur biro smėlis, ten iškilo kopa. Pakrante nusidriekė nerija. Dėkingi žvejai smėlio juostą praminė Neringa. Šia legenda iš seniausių amžių ateina žinia apie pajūrio krašto žmonių santykį su jūra. Joje žvejų godos ir savita pasaulėjauta. Legenda tapo viena populiariausių lietuvių tautosakoje, kultūrinio paveldo vertybe.

Nida yra nutolusi 45 km į pietus nuo Klaipėdos ir 4 km nuo Kaliningrado srities sienos, didžiausia nerijos gyvenvietė. Įsikūrusi Kuršių marių krante, nuo Baltijos jūros ją skiria aukštų kopų virtinė.

Kuršių nerija — unikalus gamtos sukurtas smėlio takas tarp vandenų — tarp jūrų ir marių. Labai nedaug pasaulyje rasite vietų, kad būdami ne saloje galėtumėte grožėtis, kaip saulė teka ir leidžiasi į vandenį. Ne į tą patį vandenį: rytais saulė pasirodo gėluose Kuršių marių vandenyse, o vakarais atsisveikina sūriose Baltijos jūros bangose.

Pasigėrėkite Kuršių nerijos vaizdais

Neringa- Nida. Photo Algimantas Kalvaitis2

Kuršių nerija ypatinga ir didelėmis smėlio kopomis, ir savo aura — Nidoje, Kuršių nerijos širdyje, įkvėpimo semdavosi garsusis rašytojas Tomas Manas. (Gamtos kūryba čia vyksta kiekvieną akimirką: vėjas ir vanduo nuolat veikia smėlio smiltis ir visą kraštovaizdį. Tai galite pajusti tik kasmet čia atvykdami.)

Kiaurus metus Nidoje beveik kasdien nušvinta saulė, o naktimis — švyturys. Čia būna daugiausia saulėtų dienų ir žvaigždėtų naktų Lietuvoje.

Kuršių mariose plaukioja apie 50 rūšių žuvų, o miškai pilni grybų ir žvėrių.

Vis labiau populiarėja pavasarinės kelionės dviračiais po žavią Neringos gamtą, grybavimas saulėtuose Nidos pušynuose rudenį, o žiemą — skrydžiai rogėmis nuo apsnigtų smėlio kalnų ar poledinė žūklė ant užšąlusių marių.

Jei norite pajusti visą Kuršių nerijos grožį ir unikalumą, turite ją lankyti visais metų laikais. Viešbutis Hotel „Jelita“ ištisus metus pasiruošęs Jus priimti poilsiui Nidoje.